Pierwsze zwycięstwo w Ladies European Tour

ImageUżywając irona czwórki, Hiszpanka Beatriz Recari trafiła do dołka z odległości 161 metrów. Uderzeniem tym przypieczętowała wywalczone w playoff Finnair Masters pierwsze zwycięstwo w turnieju Ladies European Tour.

W dogrywce rozgrywanej na zasadzie pierwszego wygranego dołka, Recari oddała uderzenie swego życia z fairwayu na 18 dołku (par 4). Było to pierwsze od początku turnieju eagle na tym ciężkim, 347-metrowym fragmencie pola Helsinki Golf Club.

Po tym, jak piłka wylądowała pięć metrów od dołka, a następnie potoczyła się prosto do celu, Recari i jej caddie Andreas Thorp, który jest zarazem jej chłopakiem, podskoczyli z zachwytu. Na osiemnastym greenie czekał na Hiszpankę gorący aplauz.

– To zdecydowanie najlepsze uderzenie mojego życia – komentuje Recari. – To coś, o czym opowiada się wnukom.

Mająca 22 lata zawodniczka z Pampeluny prowadziła we wszystkich trzech rundach tegorocznego turnieju, w którym rok temu zajęła trzecie miejsce będące najlepszym wynikiem w jej dotychczasowej karierze. W ciągu trzech poprzedzających sezonów ani razu nie znalazła się w pierwszej dziesiątce. Recari pierwszą rundę zakończyła z wynikiem 65, a w drugiej ustanowiła rekord pola – 64. Do trzeciej rundy weszła z przewagą pięciu uderzeń nad duńską zawodniczką Iben Tinning.

Jeszcze przed dogrywką Recari musiała wykonać półtorametrowy putt, żeby zaliczyć par i zrównać się z Dunką, która również pokonała ten dołek czterema uderzeniami. Obie zawodniczki miały w sumie 11 uderzeń poniżej par. Mimo że Tinning dogoniła Hiszpankę wynikiem 68 (przy 73 Recari), czyli trzy poniżej par, to mająca 35 lat nie zdołała powtórzyć wyczynu Recari.

Zwyciężczyni wyraziła uznanie dla swojego norweskiego caddie, który przekonał ją, by w dogrywce nie rezygnowała z irona czwórki pomimo kiepskich uderzeń, jakie oddała nim w trzeciej rundzie.

Becky Brewerton z Walli, która w trzeciej rundzie uzyskała wynik 71, po pierwszych dziewięciu dołkach pokonanych 30 uderzeniami (cztery poniżej par) była na równi ze zwyciężczynią i jej 11 poniżej par, ale na 10 dołku zaliczyła podwójne bogey, a zaraz potem grę zawieszono ze względu na burze z piorunami. Po 50 minutach przerwy Recari wróciła na 11 dołek, prowadząc nad Tinning dwoma uderzeniami. Dunka na następnym dołku miała birdie, a na 15 dogoniła Hiszpankę, gdyż ta w trudnym momencie zdecydowała się na upuszczenie piłki.

Grająca w drużynie europejskiej w Solheim Cup Brewerton z siedmioma uderzeniami poniżej par zajęła trzecią pozycję wraz z broniącą tytułu Finką Mineą Blomqvist (68 w ostatniej rundzie), Norweżką Marianne Skarpnord (71) i Johanną Westerberg ze Szwecji (72).

Na siódmym miejscu uplasowała się Australijka Nikki Garrett (67 uderzeń w ostatniej rundzie) ex aequo z obiecującą zawodniczką z Korei Południowej Je-Yoon Yang (69), a dziewiątą pozycję zajęły Angielka Elizabeth Bennett (69), Szwedka Maria Boden (69) oraz Francuzki Caroline Afonso i Virginie-Lagoutte Clement. Clement wygrała turniej Finnair Masters w 2006 roku.

 

tłum. Patryk Struzik

źródło: europeanladietour.com

Turnieje
<< Maj 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031