Pierwsze Mistrzostwa Podkarpacia

ImageOgraniczone zasoby dołkowe (w tym sezonie otworzono  6 – dołkową Akademię Golfa) nie przeszkadzają podkarpackim golfistom w organizacji turnieju dużej rangi.
Pierwsze Mistrzostwa Podkarpacia w golfie zostaną rozegrane w dniach 6 i 7 września 2008 roku odbędą się na jednym z najpiękniejszych  pól golfowych Europy, w  Rosa Private Golf Club  pod Częstochową.  Organizowane są przez Podkarpacki Klub Golfowy i mają charakter open:
Podkarpacie zaprasza resztę świata do rozgrywek!

Podkarpacki Klub Golfowy
powstał w roku 2006 i nawiązuje do bogatej historii golfa w Łańcucie, gdzie przed wojną istniało jedno z czterech pól golfowych w Polsce. A zaraz przed wojną odbył się jeden z najbardziej słynnych pojedynków golfowych w Europie,  między księciem Karolem Radziwiłłem a księciem Yorku.
Po ponad 60 latach w Łańcucie powstał klub golfowy, który dzisiaj szkoli graczy i udostępnia  6-dołkową Akademię Golfa.

Private Rosa Golf Club to Niewątpliwie jedna z największych inwestycji golfowych tego typu w Polsce. Przy realizacji projektu architekta Hansa - Georga Erhardta (projektował między innymi Fontana GC w Baden / Wiedeń) pracowało 6 specjalistów z dziedziny budowy pól golfowych z USA, Anglii, Szkocji, Walii. Zróżnicowanie topograficzne, szerokie, pofałdowane fairway’e, głębokie bunkry, kompleks połączonych kaskadami zbiorników wodnych – to najbardziej charakterystyczne elementy.
 
Kompleks golfowy składa się:
•    18-dołkowego pola klasy mistrzowskiej
•    driving range z 80 stanowiskami w tym 14 zadaszonych
•    putting green o powierzchni 1500 metrów kwadratowych
•    chiping green
•    bunkrów treningowych
Podczas zmagań zawodników na polu golfowym osoby towarzyszące mogą korzystać z zaplecza sportowego klubu, podjąć pierwsze kroki w grze w golfa pod okiem doświadczonych profesjonalistów.
Na zakończenie rundy treningowej po pierwszym dniu oraz rundy turniejowej odbędą się ceremonie wręczenia nagród i pucharów dla zwycięzców, połączone z degustacją win i cygar, w atmosferze dobrej muzyki jazzowej.
Turniej już od początku zyskał dużą popularność wśród zawodników i instytucji zyskując wielu sponsorów, partnerów merytorycznych i medialnych.
Mistrzostwa stają się krokiem milowym promocji gry w golfa na Podkarpaciu.
Zapraszamy zawodników, osoby chętne poznać prawdziwe pole golfowe i podjąć pierwsze kroki w grze w golfa,  a przy tym zapoznać się z atmosferą turnieju golfowego do zgłaszania się na stronie internetowej klubu swojego uczestnictwa, www.pkgolf.pl .
Do zobaczenia na Pierwszych Mistrzostwach Podkarpacia w golfie.
Stanislaw Sroka
 
Prezes Podkarpackiego Klubu Golfowego

\n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Podkarpacki Klub Golfowy
Wola Dalsza 367, PL-37-100 Łańcut
Tel:    +48 17 2490 108
Turnieje
<< Sierpień 2022 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031