Michelle Wie

ImageMichelle Wie zaczęła przygodę z golfem w swoim domu na Hawajach kiedy miła nieco ponad 4 lata.

Jej pierwszym nauczycielem był jej ojciec B.J. Wie. Już w wieku 11 lat wygrywała większość amatorskich zawodów w których brała udział i często okazywała się lepsza od mężczyzn. Decyzję o karierze zawodowej golfistki podjęła po zobaczeniu gry Tigera Woodsa. Całą jej sypialnie ozdabiały jego podobizny a Michelle zamarzyła tak samo jak Tiger ukończyć uniwersytet Stanford. Wie do dziś uwielbia zmagać się z mężczyznami jednak do tego ogranicza się jej zainteresowanie nimi – przynajmniej jak na razie.

W zawodach LPGA Wie po raz pierwszy wzięła udział 1 marca 2002 roku. Nie udało się jej wtedy zmieścić w cut na Takefuji Classic, ale i tak przykuwała uwagę swoimi 250metrowymi wybiciami z tee. „Nie jestem zawiedziona. Miałam darmowe jedzenie i picie, a na dodatek nikt ci nie przeszkadza kiedy za dużo czasu spędzasz na greenie” mówiła Wie po tym jak przebiła par o 6 uderzeń w pierwszych 2 rundach. W czerwcu 2003 roku Michelle została najmłodszą zwyciężczynią w historii Women Amature Public Links, wtedy też pokonała Viranda Nirapathpongporn. Kiedy wybijała piłeczkę na Sony Open w styczniu 2004 roku była nie tylko najmłodsza, ale również należała do jedynych czterech zawodniczek, które miały szanse wziąć udział w tym cyklu PGA.

Niestety, Wie minęła o uderzenie cut na 36 dołku, lecz mimo to i tak udało się jej zakończyć z wyższym wynikiem, niż jej czterdziestu siedmiu konkurentów. Wie w pełni nadawała się na te zawody, szczególnie kiedy jej średni drive sięgał 246 metrów.  Mimo to jednak Michelle była lekko zawiedziona. „Tylko jeden strzał dzielił mnie od dalszej gry.” Żaliła się po tym jak zagrała na birdie na dwóch z trzech ostatnich dołków. „Nie daje mi to spokoju” Michelle Wie zbliżyła się do zmieszczenia się po raz pierwszy w cut ustalonym przez PGA na John Deere Classics w 2005 ale niestety przez kiepskie zagrania w drugiej rundzie wykonała o dwa uderzenia za dużo.

 

tłum. Michał Łukasik

źródło: worldgolf.com

 

Turnieje
<< Lipiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031