Miesiąc walki z Rakiem Piersi

rozowa wstazka Październik od lat jest uznany za miesiąc walki z rakiem piersi. Również środowiska golfowe mocno angażują się w kampanie mające na celu zwiększenie świadomości kobiet na zagrożenie jakim jest ta choroba.

 

LPGA - Ladies Professional Golf Association czyli organizacją zrzeszająca zawodowe golfistki popiera fundację Susan G. Komen for the Cure. Władze LPGA zdają sobie sprawę z tego jak olbrzymie żniwo zbiera ta choroba. W szeregach LPGA kilka zawodniczek przegrało swoją walkę z rakiem piersi. Heather Farr, która przystąpiła do LPGA w 1985 roku -  zmarła  po czterech i pół roku walki z rakiem piersi. Kathy Ahern zmarła po pięciu latach walki. Rak piersi pokonał również Suzanne Jackson, która umarła w wieku 46 lat, po ponad siedmioletniej chorobie.

Susan G. Komen for the Cure powstała w 1982 r. z inicjatywy Nancy Brinker G , która po śmierci siostry Susan, obiecała zrobić wszystko co w jej mocy, aby raz na zawsze pokonać ta chorobę. Dziś Susan G. Komen for the Cure jest jedną z największych na świecie organizacji zrzeszających kobiety w celu wspólnej walki i pomocy rodzinom dotkniętym tą chorobą. Organizacja poczyniła zadziwiające postępy w pozyskiwaniu funduszy na rzecz najnowocześniejszych badań raka piersi i wspieranie edukacji, badania i leczenie. 


Cristie Kerr
- członkini LPGA, która również została boleśnie dotknieta po chorobie i śmierci swojej matki założyła fundację-  Birdies for Breast Cancer , która wspiera badania naukowe nad rakiem piersi. W wysiłkach na rzecz walki z rakiem piersi pomagają jej koleżanki z LPGA : Natalie Gulbis, Kelli Kuehne i Morgan Pressel.
 Więcej informacji na stronie www.birdiesforbreastcancer.com


Paula Creamer
poprzez serwis internetowy uPumpItUp.com , sponsorowany przez markę Crystal Light zachęca kobiety do podjęcia szeregu działań i wyzwań dla podniesienia świadomości raka piersi w ich społeczności.

Louise Friberg - zawodowa golfistka LPGA, na swoim blogu, podjęła działanie mające na celu podnoszenie świadomośći raka piersi: "Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. W tym blogu, chciałabym ci powiedzieć trochę o moich wysiłków na rzecz walki z rakiem piersi."
Więcej na stronie: www.louisefriberg.com

 

 

źródło: lpga.com

Turnieje
<< Maj 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031