Oh wygrywa Sybase Classic

ImageUderzając swoim wedgem z odległości 112 jardów po eagle, i trafiając swój pierwszy w karierze hole-in-one na dołku 6., Ji Young Oh uwierzyła, że może wygrać turniej Sybase Classic.
ImageUderzając swoim wedgem z odległości 112 jardów po eagle, i trafiając swój pierwszy w karierze hole-in-one na dołku 6., Ji Young Oh uwierzyła, że może wygrać turniej Sybase Classic.

W niesprzyjających warunkach pogodowych, Oh zmieniła tę wiarę w rzeczywistość, wygrywając z wynikiem 70 (-2).

Rundę zakończyła z drugim najlepszym wynikiem, i to wystarczyło żeby pozbawić nadziei jej sławne rywalki: Brittany Lincicome, Paulę Creamer, Suzann Pettersen i Michelle Wie.

Pettersen stanęła przed bardzo poważnym wyzwaniem, przejęcia prowadzenia na kolejnych 8. dołkach.  Oh grała spokojnie, utrzymując przewagę.  Pettersen popełniła dwa błędy, co pozwoliło 20 letniej Południowej Koreance na zdobycie drugiego w karierze tytułu LPGA. Pierwszy zdobyła niespełna rok temu, wygrywając turniej Farm Classic w Illinosis.

Podczas Sybase Classic, Oh rozpoczęła rundę będąc na prowadzeniu wraz z Pettersen, Lincicome pozostawała jedno uderzenie za nimi, a Wie i Creamer przegrywały 3.

Wie i Creamer zakończyły turniej na 3 miejscu, z wynikiem 8 poniżej par.

Linicome, która wygrała turniej Kraft Nabisco Championship w ubiegłym miesiącu, cały dzień zmagała się ze swoim puttingiem, kończąc turniej z wynikiem 77 (-6), co pozostawiło otwartą furtkę dla Oh i Petterson do walki o nagrodę w wysokości 300 tyś. dolarów.

Pettersen zaliczyła bogey na dwóch pierwszych dołkach, ale źle zagrała na kolejnych trzech.

Następnie nie trafiła puttem na kolejnych czterech dołkach. Chybiając dwa krótkie putty na dołku 17 podarowała Oh zwycięstwo w turniej. Różnica wzrosła do 4 uderzeń, kiedy Oh zaliczyła birdie z 7 stóp na 72. dołek a Pettersen bogey po kolejnym złym drive.

„Aby wygrać turniej musisz dobrze puttować, kiedy naprawdę tego potrzebujesz, „ – powiedziała Pettersen. „To nie był właśnie taki dzień” – dodała.

Ale był to dzień Oh, po rundzie otwierającej z wynikiem 66, cały czas była bliska prowadzenia. Podczas turnieju prezentowała spokojną i konsekwentną grę, uderzając dobrze długim strzałami i grając świetnym short game.
 
{seyretpic id=46 align=right} 
 
źródło: golf.com
tł: Magda Kubczajska
Turnieje
<< Sierpień 2022 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031