Pettersen mistrzynią

(Golf Gerre Losone, Szwajcaria – niedziela 25 Maja 2008) – Suzann Pettersen została ukoronowana tytułem mistrzyni Deutsche Bank Ladies Swiss Open po tym jak czwarta, finałowa runda zawodów została odwołana z powodu nasiąkniętego wodą pola Golf Gerre Losone.
ImageOrganizatorzy turnieju podjęli decyzję o ograniczeniu zawodów z 72 do 54 dołków o godzinie 11 w Niedzielę, ponieważ wiele fairways i greens zostało zalanych po obfitych opadach deszczu, które uczyniły pole niezdolnym do gry.  
Andy Lott, dyrektor obsługi turnieju, powiedział: “Niestety, uważamy że pole golfowe nie nadaje się do gry. Jest tam zbyt wiele wody by zapewnić zawodnikom bezpieczną grę i być wobec nich fair”
Z powodu odwołania czwartej rundy, wyniki rundy trzeciej okazały się ostateczne. Końcowy wynik Pettersen, który zapewnił jej zwycięstwo: 194, 22 poniżej  par, pobił rekord najniższej wygranej 54-dołków Ladies European Tour’s. Poprzednio wynosił on 190 (-17), został ustawiony przez Francuzkę Karine Icher podczas Catalonia Ladies Masters w roku 2004. Pettersen wyjawiła, że chciała pójść znacznie niżej i pobić rekord Laury Davies: 25-poniżej dla 72 dołków, ustalony podczas Guardian Holidays Irish Open w St Margaret’s w roku 1995.

“Zamierzałam spróbować dotrzeć do 30, to był mój cel na ostatnich parę dni: dotrzeć do 30 poniżej więc kto wie... Musiałabym dzisiaj zagrać naprawdę dobrze jeśli tak miałoby być, ale myślę że było to możliwe,” powiedziała.

“Jeżeli pole nie nadaje się do gry to się nie nadaje i niewiele możemy zrobić. To zdarza się cały czas gdy uprawiasz sport na świeżym powietrzu. Czekałam na dalszą grę, birdies, żeby zobaczyć jak nisko mogę zejść.”


Z rezultatami ustanowionymi po trzeciej rundzie, Pettersen otrzymała swój trzeci tytuł Ladies European Tour, (ogólnie ósmy), z marginesem sześciu uderzeń do Południowej Koreanki, nastolatki Amy Yang, która była druga z wynikiem 16-poniżej-par. Gwladys Nocera, która pobiła swój własny rekord na polu z dziesięcioma-poniżej 62 w trzeciej rundzie, zakończyła zawody trzecia z wynikiem 15-poniżej. Na czwartym miejscu sklasyfikowała się Lotta Wahlin z trzema uderzeniami dalej.
 
Pettersen, trzecia w światowych rankingach, zdobyła pierwszą nagrodę 78,500€ po rundach 67, 63 i 64. Zadedykowała swoje zwycięstwo 24-letniej przyjaciółce rodziny, która zmarła w poniedziałek.  

Image“Chciałabym zadedykować to zwycięstwo Karolyn,” powiedziała Pettersen ze łzami w oczach na rozdaniu nagród. “Jest bliską przyjaciółką naszej rodziny. Odwiedziliśmy ją w szpitalu pod koniec ostatniego tygodnia i raczej wiedzieliśmy, że z tego nie wyjdzie. Oczywiście to trudno zobaczyć swoją przyjaciółkę w takim stanie. Miała zakrzep w nodze.”

Pettersen wróci z większą pewnością do  Ameryki przed obroną tytułu mistrzowskiego McDonald’s LPGA Championship za dwa tygodnie.
“Naprawdę cieszę się że do McDonalds zostały tylko dwa tygodnie. Wszystko sprowadza się do dobrego przygotowania na ważne wydarzenia. Przez ostatnie parę tygodni ciężko pracowałam i teraz wszystko zaczyna iść dobrze,” powiedziała. “Zabiorę ze sobą wszystkie dobre uczucia i pewność do Stanów. Postaram się mieć dobry przyszły tydzień, wystartować w  McDonalds z czystym umysłem i po prostu zagrać znów całym sercem.”

 Yang, druga w zawodach, ustanowiła najlepsze zakończenie w swojej karierze od czasów wygranej ANZ Ladies Masters w roku 2006 jako 16-letnia amatorka. Zarobiła  53,287.50€ wysuwając się na prowadzenie New Star Money List  a także otrzymała zegarek Omega za swoje zaliczenie dołka jednym uderzeniem w trzeciej rundzie.

“Suzann jest wspaniałą zawodniczką i byłoby naprawdę trudno z nią wygrać z różnicą sześciu uderzeń,” powiedziała Yang. “Jestem lekko zawiedziona lecz wciąż szczęśliwa. Moje popychanie było lepsze w tym tygodniu więc oczekuję na następny tydzień.”

Alexandra Armas, dyrektor wykonawczy Ladies European Tour, dodała: “Sądzę że to był wspaniały tydzień punktowania. Było wiele birdies i sądzę, że wielu graczy bardzo postarałoby się żeby przesunąć się w górę tablicy liderów. Nie możemy nic poradzić na pogodę. To jest turniej golfowy i chodzi tu o golfa”

Hanns Michael Hölz, dyrektor korporacji sportowej Deutsche Bank, oficjalnego sponsora turnieju, dodał: “Zwykle region Ticino jest znany jako słoneczny taras Szwajcarii ale czasem, być może z powodu zmiany klimatu, staje się bardziej tarasem deszczowym. Takie rzeczy się zdarzają. Moim zdaniem, było to wspaniałe wydarzenie sportowe i mogliśmy zobaczyć sporo spektakularnego golfa”

źródło: www.ladieseuropeantour.com
Tłumacz: Małgorzata Matusik
Turnieje
<< Sierpień 2022 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031