Najsłynniejsza szkoła golfa w końcu w Polsce!

ImageToya Golf & Country Club Wrocław udało się osiągnąć coś, o czym inne ośrodki golfowe w Polsce mogą tylko pomarzyć – w czerwcu 2010 utworzono tu pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej akademię golfa Davida Leadbettera.
Do otwarcia nowej szkoły przyczyniła się przede wszystkim determinacja i zaangażowanie władz Toya oraz wspierających klub entuzjastów golfa, dla których ten sport to prawdziwa pasja. Dzięki ich staraniom Toya Golf w najbliższej przyszłości ma szansę stać się najlepszym ośrodkiem golfowym nie tylko w Polsce, ale także w tej części Europy.

Uczyć golfa po mistrzowsku
David Leadbetter, założyciel David Leadbetter Golf Academy (DLGA), jest uważany za najlepszego trenera i największy golfowy autorytet na świecie. Uczyło się od niego lub współpracowało z nim wielu spośród czołowych zawodników. David Leadbetter osobiście czuwa nad wdrażaniem swoich innowacyjnych metod nauczania we wszystkich oddziałach DLGA. Szkół tych jest na świecie zaledwie 25 i słyną z niezwykle wysokiego poziomu nauki. Najlepsi instruktorzy, najbardziej nowoczesny i zaawansowany sprzęt oraz przede wszystkim indywidualne podejście do każdego adepta golfa, bez względu na poziom zaawansowania, to podstawowe zasady DLGA. – David Leadbetter Golf Academy ma holistyczne podejście do treningu. Zwracamy uwagę nie tylko na same uderzenia, ale także ogólną sprawność zawodnika, odżywianie, biomechanikę oraz psychologię. Nasz program pracy z zawodnikami przygotowujemy tak, żeby mógł być realizowany przez 12 miesięcy w roku, bez względu na pogodę – wyjaśnia Matthew Tipper, główny instruktor oraz dyrektor David Leadbetter Golf Academy w Toya Golf. Warto dodać, że wszyscy instruktorzy w DLGA przechodzą bardzo intensywne i obszerne szkolenie oraz corocznie przystępują do weryfikacji kompetencji, przeprowadzanej przez samego Leadbettera i jego najbliższych współpracowników. Wszystko po to, by zagwarantować najwyższą jakość nauczania.


Toya Golf kuźnią mistrzów

DLGA we wrocławskim klubie golfowym Toya funkcjonuje dopiero od początku czerwca tego roku, a już może się pochwalić wspaniałymi osiągnięciami. Juniorzy z klubu zaczęli brać udział w międzynarodowych zawodach, w których doskonale sobie radzą. Ale to nie wszystko. Dzięki bardzo profesjonalnemu, a przy tym pełnemu pasji podejściu do golfa, zarówno trenerów, jak i zawodników Toya Golf, nie trzeba było długo czekać na sukcesy w Mistrzostwach Polski. Toya G&CC została w lipcu Drużynowym Mistrzem Polski, ma w swoim składzie także Mistrza Polski Juniorów. Władze i trenerzy planują tak udoskonalić zarówno sam ośrodek, jak i program treningowy, żeby sukcesów, także tych międzynarodowych, było jeszcze więcej.

Plany na przyszłość

Wokół klubu zebrali się pasjonaci, którzy mają wielkie ambicje, nie tylko jeśli chodzi o golfa w Toya, ale także o rozwijanie dyscypliny w całej Polsce. Priorytetem jest dla nich golf juniorów. Dlatego Toya Golf & CC chce poszerzać umiejętności swoich obecnych zawodników, a także zachęcać młodych ludzi do zainteresowania się tą wyjątkową dyscypliną sportu, jaką jest golf. W tym celu przygotowywane są zdecydowane zmiany, które uczynią z Toya ośrodek na bardzo wysokim poziomie, jeden z najlepszych w Europie. Pierwszy ich etap to kompletna przebudowa driving range oraz rozwój infrastruktury, w taki sposób, by umożliwić całoroczny trening, niezależny od warunków atmosferycznych. Oficjalne otwarcie nowego, odmienionego pola odbędzie się najprawdopodobniej na początku jesieni. W planach na najbliższe kilka lat są też dalsze zmiany i inwestycje. Dzięki temu cel, jakim jest stworzenie w Toya Golf & Country Club Wrocław we współpracy z DLGA najlepszych warunków do nauki golfa w tej części Europy, może zostać zrealizowany już niedługo.
Turnieje
<< Maj 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031