Pro-Am Tour i Omega

 Image

Zupełnie nowy Pro-Am Tour i Omega za 30 000 zł

Właśnie ruszyły zapisy do VII już edycji popularnego cyklu Deustche Bank Pro-Am Tour. W tourze zmieniło się bardzo wiele – nagrody, sponsorzy oraz sama forma rozgrywek. Wszystko to ma sprawić, że zawody staną się jeszcze bardziej emocjonujące.

Biorąc pod uwagę opinie golfistów, organizatorzy postanowili przesunąć termin rozgrywek o jeden dzień. Teraz zawody będą odbywały się w weekend, a runda treningowa w piątek. Tym samym turniej nie będzie kolidował golfistom z pracą i innymi obowiązkami. Dodatkowo, event towarzyszący zawodom został przesunięty na sobotę, aby więcej osób mogło w nim uczestniczyć. Niedzielne rozdanie nagród natomiast zakończy się wcześniej, dzięki czemu zawodnicy będą mogli szybciej wyruszyć w często długą podróż do domu.

Tym, co najbardziej zmieni się w samym turnieju, jest sposób doboru grup startowych. Amatorzy, biorący udział w turnieju, zostaną podzieleni na odpowiednie kategorie handicapowe (0-8; 8,1-14,1; 14,1-28). W każdej grupie startowej znajdzie się trzech amatorów z danej kategorii hcp oraz Pro o odpowienim handicapie wewnętrznym, dopasowanym do poziomu umiejętności amatorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zawodnicy grający razem, będą reprezentować zbliżone umiejetności. Najlepsi amatorzy będą mogli być pewni, iż zagrają z Pro, znajdującymi się na najwyższych pozycjach w Rankingu Golf Pro Tour, a początkujący nie będą czuć presji odstawania od poziomu pozostałych zawodników z grupy.

Oczywiście zmieniły się także kategorie, w jakich przyznawane będą nagrody. W każdym turnieju nagrodzeni zostaną zawodowcy i amatorzy w kategorii brutto (3 miejsca) oraz najlepszy amator w klasyfikacji stableford ľ hcp w każdej z grup hcp: 0-8, 8,1-14 oraz 14,1-28.
Skoro mowa o nagrodach, koniecznie trzeba wspomnieć o tej ufundowanej przez firmę Omega. Na Pro, który zwycięży w klasyfikacji generalnej całej serii, oprócz nagrody pieniężnej, czeka ekskluzywny model Omega Hour Vison wart blisko 30 tys. zł! Kto nie chciałby założyć na swoją rękę tego cuda, które promuje sam Sergio Garcia? Na amatorów również czeka wiele cennych nagród oraz duża ilość konkursów dodatkowych ufundowanych przez Deutsche Bank, Omega, Stroer, Tui oraz Titleist.

W tym roku zawody odbędą się na pięciu polach. Inauguracyjne rozgrywki będą miały miejsce już tradycyjnie na polu Toya KG pomiędzy 1 a 2 maja. Następnie, zawodnicy będą rywalizować na Sierra Golf Club w dniach 3-4 lipca. Turniej na Krakow Valley Golf&CC odbędzie się pomiędzy 24 a 25 lipca. Gospodarzem przedostatnich zawodów będzie pole Amber Baltic GC w dniach 14-15 sierpnia. Wielki finał, wzorem roku ubiegłego, odbędzie się na podwarszawskiej Lisiej Polanie w dniach 18-19 września.

 

Zapraszamy do zapisów na www.proamtour.pl

Turnieje
<< Czerwiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930