Kalendarz turniejów na 2010

ImageZnamy już kalendarz turniejów na rok 2010. Na pewno nie zabraknie okazji do golfowej rywalizacji. Tak jak w zeszłym roku, sezon będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
ImageZnamy już kalendarz turniejów na rok 2010. Na pewno nie zabraknie okazji do golfowej rywalizacji. Tak jak w zeszłym roku, sezon będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, zarówno w Polsce, jak i za granicą.


W sezonie 2010 czeka nas, tak jak w 2009 roku, 12 turniejów z cyklu Golf Masters Series. Inauguracyjne zawody z serii GMS odbędą się w połowie maja na nowo otwartym polu Modry Las. Natomiast ostatni z turniejów tego cyklu - PZG Masters - będzie miał miejsce tym razem pod koniec września (24-26 września), a nie tak jak to było dotychczas - na początku października. Zawodnicy będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski w każdej grupie wiekowej. Golfiści z grupy 19-34 oraz Seniorzy będą rywalizować w czerwcu na polu  Postołowo Golf Club, podczas gdy Mid-Amatorzy, w tym samym czasie, będą rywalizować na Sierra Golf Club. Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w identycznym terminie, ale na polu Sand Valley Golf&CC. W Klubowych Mistrzostwach Polski w grupie kwalifikacyjnej i grupie mistrzowskiej zawodnicy będą walczyć w połowie lipca. Klubowe Mistrzostwa Juniorów będą miały miejsce w sierpniu, a Mistrzostwa Polski Regionów odbędą się na początku września. Mistrzostwa Polski Mężczyzn natomiast będą wliczane do World Amateur Golf Ranking i odbędą się pomiędzy 10 a 12 września.

W tym roku odbędzie się także siódma seria turniejów z cyklu Pro - Am Tour. Tradycyjnie już zaczną się one w maju na polu Toya Golf&CC a skończą się wrześniowym finałem na Lisiej Polanie.

W sezonie 2010 nie zabraknie serii współorganizowanych przez Marka Gaika: Mid-Amateur Golf Tour, Senior Golf Tour, PZGolf Junior Golf Tour, a także drugiej edycji cyklu Ladies’ Golf Tour, który cieszył się wśród pań sporym zainteresowaniem.

W roku 2010 w kalendarzu turniejów Polskiego Związku Golfa są oczywiście także zawody zagraniczne, w których mogą brać udział Polacy: z serii EGA, a także turnieje zaliczane do rankingu World Golfers Amateur Ranking, takie jak: German Boys Open, Czech Junior Open, German Amateur Open, Austrian Amateur Championship, Slovak Amateur Open, Hungarian Junior Open, Czech Amateur Open, Hungarian Amateur Open, oraz wspomniane wcześniej Polish Amateur Open (czyli Mistrzostwa Polski Mężczyzn).

Mamy nadzieję, iż, jak co roku, Polski Związek Golfa otrzyma zaproszenia na inne zagraniczne turnieje. Informacje na ten temat będą się ukazywać w zakładce Zaprosili nas

Jak widać juniorzy będą mieli wiele okazji do rywalizacji i podnoszenia swoich kwalifikacji. Zwłaszcza iż zaplanowano dla nich także 8 obozów szkoleniowych, które będą miały miejsce na AWF-ie oraz na polu Lisia Polana.

Sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco i mamy nadzieję, że golfistom starczy sił i przede wszystkim czasu, aby wziąć udział we wszystkich turniejach dla nich przeznaczonych. Radzimy jak najszybciej zarezerwować sobie czas w kalendarzu.
 
 
źródło: pzgolf.pl
Turnieje
<< Maj 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031