Martyna Mierzwa obroniła tytuł

Martyna MierzwaProwadzenie zdobyła już podczas pierwszej rundy i zdołała je utrzymać do samego końca. W turnieju Polish Ladies’ Amateur Open, rozgrywanym na polu golfowym Binowo Park GC, zwyciężyła Martyna Mierzwa, która tym samym obroniła tytuł zdobyty rok wcześniej.

Trzecia runda upłynęła pod znakiem jeszcze bardziej słonecznej pogody niż miało to miejsce podczas dwóch pierwszym dni rywalizacji. Upał towarzyszył zawodniczkom od wczesnego poranka i nie zelżał przez cały dzień. Zawodniczki przeszły zatem ciężki test wytrzymałości fizycznej. Test dla wielu udany.

Wynik trzydniowego starcia nie był dla nikogo zaskoczeniem. Turniej wygrała zawodniczka, która przyzwyczaiła nas do tego, że zawsze liczy się w walce o najwyższe lokaty w damskich turniejach. Przez trzy rundy żadnej pani nie udało się nawet zbliżyć do wyniku Martyny. Imponujący rezultat -6 po pierwszej rundzie był wyraźnym sygnałem, że z golfistką z Panorama GC wygrać będzie niezmiernie trudno. I tak rzeczywiście było. Drugiego dnia zawodniczka zagrała słabiej, ale w dalszym ciągu utrzymywała prowadzenia różnicą aż 8 uderzeń nad kolejną w klasyfikacji - juniorką Katarzyną Selwent z KG Toya. Z kolei ta miała wynik lepszy aż o 11 uderzeń od Dominiki Gradeckiej.

Po sobocie sytuacja na liście wyników była zatem na tyle klarowna, że w trakcie finału jedną z niewiadomych było to, komu przypadnie tytuł II Międzynarodowej Wicemistrzyni Polski Pań. Pretendentek do tego było kilka. W finałowej rundzie Karolina Jaworka uzyskała wynik 75 uderzeń i to ona znalazła się na miejscu trzecim z łącznym wynikiem 235 uderzeń.

Martyna w niedzielę zagrała 76 uderzeń. Łącznie po trzech rundach turniej ukończyła na par. Najlepszy wynik w finałowym rozdaniu uzyskała Katarzyna Kaźmierczyk (74 uderzenia).

W pozostałych kategoriach laureatkami zostały: najlepsza polska zawodniczka - Martyna Mierzwa, najlepsza polska juniorka - Katarzyna Selwent, najlepsza polska golfistka w kategorii 19-34 - Martyna Mierzwa, najlepsza zawodniczka w kategorii mid amatorek - Dorota Jankowska, najlepsza polska seniorka - Elżbieta Górska.

W kategorii netto zwyciężyła Amanda Majsterek przed Dominiką Gradecką i Katarzyną Kaźmierczyk.

Tegoroczne mistrzostwa potwierdziły wyraźnie, że w polskim kobiecym golfie warunki zaczęły dyktować juniorki. W pierwszej szóstce znalazło się ich aż cztery. Niemniej inne panie walczyły niemniej dzielnie.

Tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Pań przeszły już do historii. Kolejne już za rok!

 

PZG

Turnieje
<< Sierpień 2022 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031