Golf jest piękny

ImageW tym roku Panie doczekały się własnego cyklu turniejów golfowych. 22 maja na podwrocławskim polu Toya Golf rozpocznie się I Ladies’ Golf Tour. Wrocławski turniej to pierwsza odsłona zawodów.
ImageW tym roku Panie doczekały się własnego cyklu turniejów golfowych. 22 maja na podwrocławskim polu Toya Golf rozpocznie się I Ladies’ Golf Tour. Wrocławski turniej to pierwsza odsłona zawodów.

Golfistki zmierzą się jeszcze w tym roku na polach golfowych w Siemianowicach Śląskich, na wyspie Wolin oraz w Krakowie. Partnerami wrocławskiego turnieju z cyklu I Ladies’ Golf Tour zostały Dr Irena Eris oraz Scandic Hotels.

- Do niedawna turnieje dla pań policzyć można było w Polsce na palcach jednej ręki. Zainteresowanie nimi jednak wciąż rosło. Po raz pierwszy w historii polskiego golfa organizowany jest cały cykl turniejów dla kobiet – mówi Ryszard Kozieras, Dyrektor Golfa w Toya Golf & Country Club. Organizatorzy spodziewają się występu ok. 50-60 zawodniczek. W polskich klubach golfowych zarejestrowanych jest ponad 280 golfistek. – Cykl I Ladies’ Golf Tour organizowany jest dla amatorek – tłumaczy Ryszard Kozieras. – By w nim wystartować nie jest potrzebne członkostwo w klubie, wystarczy zdany egzamin na Zieloną Kartę.

Zawody mają kategorię 4 w rankingu Polskiego Związku Golfa (PZG).

Zielona Karta to „prawo jazdy” każdego golfisty. Jej zdanie upoważnia w Polsce do gry na pełnowymiarowych, 18-dołkowych polach golfowych, na których rozgrywane są zawody o randze krajowej i międzynarodowej. Tygodniowy kurs pod okiem wykwalifikowanego instruktora gry to koszt rzędu od 290 PLN. Z Zieloną Kartą w ręku, możemy brać już udział w wielu turniejach.
Szerszy dostęp do list startowych turniejów (również mistrzowskich) gwarantuje karta HCP (handicapowa). – Przyznają ją kluby golfowe swoim członkom. Karta HCP jest potwierdzeniem przynależności do Polskiego Związku Golfa. W odróżnieniu od Zielonej Karty – wiąże się ona z opłatami członkowskimi. 

Turnieje
<< Sierpień 2022 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031